Logowanie
+48 530 323 636

Bon Turystyczny 1000 +. Czy Twój obiekt będzie mógł go realizować?

W pełni obłożony obiekt noclegowy

Wiosna 2020 z pewnością zaskoczyła wszystkich. Miejsca noclegowe były zamknięte od połowy marca. Z niepokojem wyczekiwaliśmy wznowienia ich działań, co nastąpiło wraz z wprowadzeniem II etapu odmrażania gospodarki, 4 maja.

Dotknięta kryzysem branża turystyczna liczy na wsparcie Rządu i realną pomoc, która pomoże w odbudowaniu budżetu po wiosennym przestoju. Czy Twój obiekt zyska na gorąco omawianym projekcie 1000+? Zebraliśmy najważniejsze ustalenia i prognozy.

Bon 1000 złotych na wakacje. “Chcielibyśmy Polaków wesprzeć takim bonem o wartości tysiąca złotych na wydarzenie, wycieczkę, udział turystyczny…” - mówi wicepremier.

KTO OTRZYMA BON 1000+?

Z zapowiedzi przedstawicieli Rady Ministrów wiemy, że taki bon miałby przysługiwać tym, którzy mają umowę o pracę oraz zarabiają poniżej średniej krajowej. Obecnie jest to około 5200 złotych.

KTO NIE OTRZYMA DOTACJI?

Na wsparcie Rządu nie mogą liczyć samozatrudnieni oraz przedsiębiorcy. Nie dostaną go także osoby zatrudnione na umowach o dzieło czy zleceniach, emeryci oraz renciści.

KTO SFINANSUJE BONY?

900 złotych będzie pochodzić z budżetu państwa, natomiast 100 zł pokryją pracodawcy.
Udział w programie będzie dobrowolny. Łącznie program ma pochłonąć 7 mld złotych z budżetu państwa, a skorzystać z niego ma ok. 7 mln obywateli.

CZY BON BĘDZIE WYPŁACANY W GOTÓWCE?

Nie. Bon turystyczny będzie wydawany jako karta elektroniczna prepaid. “Głównym operatorem tego projektu będzie Polska Organizacja Turystyczna” - tłumaczył wiceminister rozwoju.

GDZIE TURYŚCI BĘDĄ MOGLI ZAPŁACIĆ KARTĄ 1000+?

Pieniądze te będzie można wydać na wakacyjne aktywności w Polsce. Mogą to być noclegi, muzea, wycieczki lub inne usługi turystyczne.

KIEDY PROJEKT BĘDZIE REALIZOWANY?

Plan przewiduje wdrożenie projektu już 1 lipca 2020, choć nie został on jeszcze zatwierdzony. Oznacza to, że może się pojawić wiele zmian w zasadach przyznawania, jak i realizacji bonów.

CZY KAŻDY OBIEKT NOCLEGOWY BĘDZIE MÓGŁ PRZYJMOWAĆ PŁATNOŚCI “BONOWE”?

Przyznane fundusze można przeznaczyć na koszty wycieczki po Polsce, noclegi w hotelach lub pensjonatach czy wstęp do atrakcji turystycznych. Jest jeden warunek: obiekty te będą musiały być wyposażone w terminale, ponieważ nie ma możliwości, żeby środki zostały wypłacone w bankomacie.

I WAŻNE: Ten sezon będzie inny niż wszystkie. Pojawia się więcej decyzji spontanicznych wśród turystów, jak i również rezygnacji z pobytów. Wiele osób wstrzymuje się z decyzją zakupową i porównuje najkorzystniejsze oferty.

Warto zaznaczyć, że projekt budzi bardzo dużo kontrowersji. Punktem zapalnym jest kwestia przyznawania bonów, a właściwie jego nieprzyznawania osobom zatrudnionym na umowę o dzieło, zlecenie, czy przedsiębiorcom. Kolejnym ważnym aspektem jest konieczność zainstalowania terminala płatniczego w obiekcie, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Będziemy czekać na ostateczną wersję projektu, co powinno mieć miejsce w najbliższych tygodniach. O tym jak bardzo będzie ona odbiegać od obecnych założeń, z pewnością Państwa poinformujemy.

Walczymy o Twój sukces  -  Jesteśmy mniejsi  -  Zależy nam bardziej!

Od ponad 20 lat zajmujemy się marketingiem turystycznym i promujemy obiekty noclegowe, gastronomiczne i atrakcje turystyczne w Polsce.   ROBIMY TYLKO TO! Pomożemy Ci:

  • uzyskać większe obłożenie w twoim obiekcie
  • szybciej rozwijać Twój biznes i osiągnąć sukces
  • zadbać o poprawny wizerunek Twojego obiektu i promocję w internecie
  • uwolnić Twój czas, pomagając Ci w obowiązkach marketingowych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram